Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.

Rozumiem

História

Dušan Barczi začína prevádzkovať prvú špecializovanú predajňu tabakových výrobkov na Slovensku na Kollárovom námestí v Bratislave, ktorá bola jednou z mála neštátnych predajní pred rokom 1989.

1988
1991

Pod názvom Trafika Barczi začína Dušan Barczi s veľkoobchodným predajom tabakových výrobkov a doplnkového tovaru. Trafika Barczi sa postupne stáva v oblasti predaja tabaku a tabakových výrobkov najsilnejším veľkoobchodným subjektom v Bratislave.

Barczi sa stal výhradným dovozcom a distributérom produktov CAMEL a WINSTON, neskôr aj cigár HENRI WINTERMANS a CAFÉ CREME spoločnosti Scandinavian Tobacco, ktorá je tiež výrobcom obľúbených značiek cigariet ROCKETS 40, ROCKETS 20 a SLIM AGENDA.

1998
2000

Spoločnosť mení sídlo a právnu formu, začleňuje sa do distribučnej siete Mediaprint Kapa a.s. a vďaka celoslovenskej pôsobnosti sa tak stáva lídrom v oblasti distribúcie cigariet a tabakových výrobkov na Slovensku.

Barczi s.r.o. sa stáva výhradným dovozcom a distributérom značiek RONHILL a MC od spoločnosti TDR d.o.o., prevádzkuje sieť vlastných nadštandardne vybavených tabakových maloobchodov v supermarketoch a hypermarketoch na celom území Slovenska, pričom cigaretami a tabakovými výrobkami zásobuje nadnárodné siete značiek BILLA, Delvita, Ahold, Kaufland, Metro, Interfruct, Shell, OMV, ako aj domáce spoločnosti Slovnaft a Jednota COOP.

2005
2007

Barczi s.r.o. mení obchodné meno na GG TABAK BARCZI a.s., čím podčiarkuje svoje prepojenie so spoločnosťou Grafobal Group a.s., ktorá je materskou firmou distribučnej siete Mediaprint Kapa, a.s.

Od 1.januára zmenila spoločnosť GG TABAK BARCZI a.s. svoje obchodné meno na GG TABAK a.s., čím naštartovala proces korporátnej identity, ktorú sprevádza aj uvedenie nového loga a nových firemných farieb.

2008
2009

GG TABAK a.s. je prítomná aj na Českom trhu kde v spolupráci s českou spoločnosťou PressMedia prevádzkuje špecializované trafiky.

GG TABAK a.s. rozširuje svoje portfólio o predaj a distribúciu kancelárskych potrieb a kníh.

2011
2012

GG TABAK a.s. mení obchodné meno na GGT a.s.

GGT a.s. zvyšuje svoj podiel na Českom trhu prostredníctvom fúzie s firmou Valmont, ktorá je zo svojou sieťou trafík treťou najväčšou maloobchodnou predajňou tlače, tabakového sortimentu a alkoholu a sťahuje sa do nových väčších priestorov v rámci Bratislavy.

2016
2017

GGT a. s. zjednocuje maloobchodné predajné body na Slovensku pod názvom TABAK PRESS.